Каталог меблів
З натурального дерева: Корпусні меблі

    СТАТТІ > МЕБЛІ ДЛЯ ВІТАЛЬНІ

 Консоль

Консоль часто називають декоративним предметом меблів. Вважається, що єдине призначення консолі - служити гарним постаментом для вази, годинника або пари рукавичок. Але це не означає, що при виборі консолі не слід враховувати ряд важливих параметрів.

Ідею консольного столика дизайнери підгледіли в класичній архітектурі. Терміном «консоль» позначається виступ у стіні, що виконує роль опори (підтримуючої, наприклад, балкон або карниз). Ту ж саму роль грають відповідні меблі. У класичному інтер'єрі консоль служить підставкою для витонченого аксесуару: вази, годинника з боєм або канделябра. У сучасному - поличкою для ключів, сумки чи телефону.

Консоль складається з двох базових елементів - стільниці і опор (ніжок). У класичних і сучасних моделях вони виглядають по-різному. У першому випадку меблі багато декоруються: топ викладають мозаїкою, розписують або виконують з натурального каменю з багатим малюнком. Прикрашається і підстілля: по кромці виконується вигадливе різьблення, часто вкрите позолотою. У залежності від історичної епохи стільницю консолі підтримують пустотливі Амури або пишнотілі Церери, вигнуте листя аканту або суворі колони з жолобками-каннелюрами.

Сучасні консолі більш лаконічні і функціональні. У багатьох моделей є висувні ящики в підстіллі або повноцінна тумба або навіть комод замість ніжки. Іншим разом стільниця консолі здатна трансформуватися в повноцінний обідній стіл. У формі консолі сьогодні випускають навіть туалетні столики. Продаються цілі консольні гарнітури: власне консоль, пасуюче до стилю дзеркало і сидіння, що ховаються вниз. Ще один різновид - консоль-вітрина з прозорою стільницею, через яку видно вміст нижньої полиці. Консоль часто порівнюють зі столом, який розрізали уздовж. Ніжок може бути чотири, дві або зовсім одна, та й то суто декоративна.

Отже, з точки зору конструкції всі консолі діляться на кілька типів.

Така, що стоїть окремо (інакше - стіл-консоль, консольний столик). По суті це повноцінний, тільки дуже вузький стіл.

При необхідності його можна встановити по центру кімнати або присунути до задньої стінки дивана. Зручні моделі на роликах (по ширині ліжка) пропонують виробники спальних гарнітурів: деякі консолі можна закотити поверх спального місця, і вийде імпровізований столик для сніданків. Звичайно, всі подібні моделі - сучасний «новодєл»: раніше консолі рідко відсували від стіни.

Приставна. Цей тип консолей виглядає буквально як стіл, який розпиляли навпіл і присунули до стіни. В результаті у нього «залишилися» всього дві (а то й одна) ніжки. Без підтримки такій консолі не встояти, тому її не тільки притуляють, але і прикручують до стіни, а кріплення маскують.

Навісна консоль. По суті, це настінна полка з декоративною ніжкою, яка «не дотягується» до підлоги. Часто такі моделі розміщують під дзеркалом, і вони слугують своєрідним туалетним столиком. Основна відмінність подібної консолі від звичайної полки на кронштейнах - в декоративності стільниці. Вона має форму краплі, овалу, прикрашається різьбленням або фігурними накладками. У такої консолі ніколи не буває обмежувачів з боків: це цілком природно, адже сюди ніхто не збирається ставити книги. Консоль сама служить прикрасою, і в цьому її відмінність від звичайної полки.

Стиль, призначення, ціна. Не можна сказати, що консоль - це елемент класичного інтер'єру. Хоча слід визнати, що моделі в стилі ампір чи бароко знайти набагато простіше, ніж будь-які інші (наприклад, в стилі ар деко або мінімалізму). Важливо інше. Класичні консолі, з їх підкреслено декоративним призначенням, відносяться до предметів розкоші. Їх виконують з дорогих матеріалів - масиву деревини, каменю, використовують вишукане оздоблення. Передбачається, що ви купуєте таку красуню для парадної, їдальні або вітальні. Сучасні ж консолі, більш функціональні, частіше використовуються в холі, передпокої або за спинкою дивана. Тому для їх виготовлення застосовуються більш практичні матеріали: ламінована ДСП, лакована МДФ, скло, метал. Звідси і різниця в ціні.

Перейти до списку статей

    Інформація
Вартість меблів на замовлення визначається індивідуально.

При відсутності виробу потрібної моделі або кольору, він виготовляється протягом двох тижнів.
    Каталог меблів PDF
Сканований каталог меблів з натурального дерева в PDF форматі (розмір 7,35 МБ).
Завантажити...
^ Вгору ^

  Адміністратор сайту vpotap © 2008-2010 - VIP-mebel.kiev.ua