Каталог меблів
З натурального дерева: Корпусні меблі

    СТАТТІ > МЕБЛІ ДЛЯ ВІТАЛЬНІ

 Меблі для вітальні

Вітальня може поєднувати функції загальної кімнати, місця для прийому гостей і кімнати відпочинку. Меблі для вітальні найчастіше складаються з дивана і крісел, журнального столика і стінки. М'які дивани і зручні крісла зазвичай розташовують у вітальні навколо телевізора або системи домашнього кінотеатру. Там же можна розмістити невеликий журнальний стіл.

Майже завжди в складі меблів для вітальні знаходяться багатофункціональні стінки і стелажі, що складаються з декількох секцій для зберігання книг, сувенірів, посуду і столового приладдя, а також настінні полиці різного призначення і т.п.

З усіх житлових приміщень у будинку вітальня несе на собі найбільше навантаження. Тут зустрічають гостей, та й родина в цій кімнаті проводить більшу частину свого вільного часу.

Деякі фабрики пропонують на додаток до меблів не тільки стінові панелі, але і підшивні стелі, паркет, тобто все необхідне для створення інтер'єрного ансамблю. Модулі для вітальні можуть бути виготовлені з натурального дерева, ламінованого ДСП або МДФ, покриті шпоном, вибіленим і мореним дубом. Головна перевага меблів з масиву натурального дерева полягає в тому, що це «живий», екологічно чистий матеріал. Такі меблі відрізняються ще й високою ремонтопридатністю, та і служать довго.

Для обробки меблевих фасадів все частіше застосовують ротанг і різні види скла. Може застосовуватися і фарбоване скло - середнє між склом і дзеркалом. Скло вставляється в алюмінієву рамку. Здалеку його можна прийняти за лаковані дверцята, але якщо підійти ближче, ефект буде несподіваним.

 

Дивани

Настили. Термін служби дивана залежить в першу чергу від якості його настилу. Хороший настил включає багато складових, головні з яких - м'які або пружні елементи. Це може бути лист поролону або ППУ, пружинний блок, набита волокном подушка та ін. У набір можуть входити лати (злегка опуклі пружні пластини з дерева), плоскі дротяні пружини, зігнуті у вигляді змійки, або сітка з гумо-тканинних ременів. Ці елементи покояться на жорсткій рамі основи (дерев'яної або металевої).

Подібного роду «листковий пиріг» потрібен для того, щоб виник ортопедичний ефект. При якісному настилі хребет людини під час сну залишається прямим, а це основна умова повноцінного розслаблення і відпочинку організму.

Кращими для здорового сну вважаються такі види настилу: з пружинних блоків різних модифікацій (висота від 80 до 180 мм); еластичні - букові лати з верхнім матрацом із ППУ і змінної по висоті жорсткістю; водяні матраци з поперечними діафрагмами, особлива перфорація яких перешкоджає вільному перетіканню рідини.

Пружинні блоки накриваються зверху багатошаровим покривалом з фетру, повсті, поролону, ватину, холлофайберу або синтепону. Начинка покликана забезпечити так звану нелінійну м'якість, або ефект заглиблення, тобто різну деформацію по довжині людського тіла.

Подушки з ППУ або латексу (піно-гуми) - довговічний настил другої категорії м'якості. Штучний каучук полібутадіенової і ізопренової груп вельми сумнівний з точки зору виділення в атмосферу шкідливих речовин.

Поролонові настили забезпечують другу і третю категорії м'якості в залежності від товщини і жорсткості поролону і вимагають обов'язкової ізоляції від тіла людини спеціальними прокладками з ватину, синтепону, холлофайберу.

Подушки для сидінь із сучасних орієнтованих волоконних матеріалів, таких як унікорл, мають ряд ознак, якими і славляться якісні меблі: екологічною чистотою, довговічністю, різним ступенем пружності.

Чого більшість з нас чекає від нового дивана? Щоб вдень можна було затишно посидіти на ньому, а до ночі він перетворився на зручне, широке ліжко. Крім того, часто диван вирішує проблему зберігання постільної білизни. Подібні чудові перетворення типу «стілець - ліжко - валіза» вимагають особливих пристроїв. Їх називають механізмами трансформації.

Виділяють кілька основних видів цих механізмів: «книжка» і похідні від неї - «клік-клак» і «кушетка»; «сувій», «дельфін», «акордеон», «механізм, що викочує», "флеш", «диван-літ».

Першопрохідцем в області перетворення дивану на диван-ліжко була «книжка». Її господар начебто відкриває книгу посередині. Характерний звук, що супроводжує цей процес, послужив назвою пізнішої модифікації механізму - «клік-клак». Він вдосконалений і має третє положення спинки - «релакс», коли тіло знаходиться в положенні напівлежачи. «Книжка» вважається не особливо надійною, оскільки її замки виготовляються з недостатньо твердого металу і відносно швидко зношуються. Позитивні властивості «книжки» і «клік-клаку» - максимальна простота в користуванні.

«Кушетка» за принципом дії схожа на «книжку»: сидіння висувається вперед, відкриваючи ящик для білизни, а спинка «падає» на звільнене місце.

«Механізм, що викочує» вважається найбільш надійним. Він працює таким чином: спочатку витягується за царгу (нижня лицьова панель) саме сидіння, що складається з двох частин, розташованих одна над іншою. Третя частина, яка стане підголівником, ховається в спинці.

«Миксотуаль», «сомтуаль» працюють за принципом розгортання сувою. Матрац з поролону і розкладушка поміщені всередині сидіння. Коли ви тягнете за петлю, заховану в ньому, диван розкладається. В дивані-«сувої» є недолік: ніде зберігати постільні приналежності.

Система «Дельфін» застосовується у всіх кутових диванах. Спочатку з-під основного сидіння викочується додаткова секція. Потім за спеціальну петлю вона піднімається і встановлюється в одній площині з основним сидінням, утворюючи при цьому повноцінне спальне місце. Самі маніпуляції нагадують рух пірнаючого дельфіна, звідси і назва. У конструкції можуть бути застосовані пружини-автодоводчикі.

«Акордеон» розкладається так само, як гармошка. Треба підняти сидіння до клацання, а потім спальне місце виїжджає саме.

«Флеш» - удосконалений варіант «клік-клака». На відміну від останнього, у якого спальне місце розташоване по довжині ліжка, у «флеша» воно перпендикулярно спинці. Модель складається з трьох секцій. Перші дві - спинка і сидіння - працюють як в «книжці». Додаткова, з латами, висувається з настилу сидіння. Цей механізм має три положення: «стандарт», «релакс» і «ліжко».

У «дивані-літі» задіяні багатопозиційні підлокітники, що розкладаються під різним кутом. Відкинувши їх, диван можна легко перетворити на ліжко.

В якості альтернативи набору окремих предметів м'яких меблів є можливість купівлі великого кутового дивану, що складається з декількох елементів. Невеликий кутовий диван разом з кріслами і пуфами може також входити до складу комплекту. Набір м'яких меблів часто доповнюється яскравими ошатними диванними подушками.

Якісні м'які меблі виробляються зазвичай тільки з натуральних матеріалів - берези, сосни, дуба.

Основу виготовляють з деревини цінних порід, оббивку - зі шкіри або тканин найвищої якості, наповнювачами служать натуральний латекс, кокосове волокно або кінський волос.

Наповнювачі. В якості наповнювача для подушок можуть використовуватися різні види волокон, пуху, пір'я водоплавних птахів, ППУ, поролону та інших матеріалів.

ППУ (пінополіуретани) - газонаповнені синтетичні полімери на основі уретанових груп. Еластичні, зносостійкі. Їх властивості різняться в залежності від будови. В подушках для любителів жорсткого ложа ППУ служать до 12 років.

Поролон - м'яка газонаповнена пластмаса на основі поліуретанів. Поступається ППУ в довговічності. Наповнювач з формованого пінополіуретану, на відміну від поролону, має підвищену зносостійкість і швидко відновлюється.

Поролони поділяють: на стандартні - ST; високоеластичні або латексні - HR; жорсткі - HS; полегшені, або м'які - HL. Кожен застосовується на своєму місці: там, де передбачається велике навантаження, - більш щільний. Якісний поролон майже не поступається по довговічності пружинному блоку, але поступово руйнується під впливом вологи, тепла, в тому числі від людського тіла, і кисню повітря. При сильному нагріванні виділяє шкідливі ціанисті випаровування.

В якості наповнювача може застосовуватися поролон високої щільності і двокомпонентний формований поролон класу люкс. Поролонова крихта теж використовується.

Термін служби поролону в першу чергу залежить від щільності: чим вище щільність, тим довше матеріал здатний без змін сприймати навантаження. Для спальних місць щільність поролону не повинна бути нижче 25 кг/м2. Термін служби такого поролону не менше 2 років. Стандартний гарантійний термін 1,5 роки.

Іноді в якості наповнювачів використовують морську траву, волокна кокосового горіха (койра) та інші екзотичні матеріали.

Холлофайбер - порожнисте волокно з високомолекулярних полімерів. Застосовується для виробництва різних настильних матеріалів (наприклад, брітбонда, дюрафіла).

Дюрафіл - білий, м'який, ніжний полімер. Має орієнтовані вертикальні волокна, та працює подібно пружинному блоку, тільки з пластмаси. Застосовується в сидіннях.

Брітбонд - схожий на дюрафил, але м'якший, пишніший. Призначений для спинок м'яких меблів.

Скайрон - матеріал, оброблений силіконом, тому не звалюється, як вата, і після зняття навантаження відразу повертається у початкове положення. М'який і пухнастий. Скайрон - трохи жорсткіший, ніж унікорл, визнаний самим м'яким з холлофайберів. Це волокно має хаотичну орієнтацію.

Унікорл - виготовлений з скрученого в формі кокона волокна, обробленого силіконом.

Періотек - виготовлений з сплетеного зигзагоподібного волокна, пружинить.

Сінтепон - настилочний матеріал з суцільних акрилових волокон, розташованих паралельними пасмами. Зазвичай шаром сінтепону накривають поролон.

Сінтепух - побутова збірна (загальна) назва наповнювачів типу Virginia, шварушек - найбільш дешевих з існуючих в меблевому виробництві.

Шварушки - кульки або кокони з спіралеподібних волокон, можуть переміщатися усередині подушки, не звалюючись в грудки.

Вірджинія - матеріал з z-образно розташованих волокон, схильний до звалювання.

Правильний вибір типів настильних матеріалів і грамотне їх поєднання в значній мірі визначають якість і комфортабельність м'яких меблів.

Щільність, жорсткість і товщина настильних матеріалів вважаються правильно підібраними тоді, коли людина, що сидить на даному виробі , опускається на глибину, рівну половині товщини м'якого елемента. Максимальна рекомендована глибина деформації повинна бути не більше 15 см.

Оббивна тканина. Основна вимога до тканини - достатня міцність і стійкість до різних впливів. Оббивкою для диванів можуть служити різноманітні тканини, натуральна або штучна шкіра.

Натуральна, добре вироблена шкіра - найбільш престижний і практичний вид оббивки. Найдорожчі дивани виготовлені з великих пластів шкіри (на один диван йде до 30 шкур), менш дорогі - зі шматків шкіри, і тоді на готовому виробі видно численні складки і замасковані шви.

Шкіри, які застосовуються для створення меблів, по можливості, не повинні мати пластикового покриття. У той же час має бути рівномірне нанесення захисного воску, високі показники еластичності, водостійкості, стійкості проти забруднення. Шкіри з натуральним «обличчям», без пігментованого або пластикового покриття, «дихають», не порушуючи теплообмін між тілом людини і навколишнім середовищем.

Штучна шкіра і нубук застосовуються при виготовленні диванів у поєднанні з натуральною шкірою, рідше - окремо.

Натуральні тканини представлені льоном, шовком, вовною та бавовною.

Найпоширеніше синтетичне покриття - флок. Це нетканий матеріал з ворсистим напиленням.

Увійшла до моди мікрофібра - тканина з обов'язковим захисним шаром, тефлоном.

Шинілли - найтепліші меблеві тканини. Здобули популярність, у тому числі завдяки великому вмісту натуральних волокон.

Жаккард - сама парадна й дорога тканина, що відрізняється від інших складними візерунками і вплетенням золотих ниток.

Гобелен - дуже практична і святкова набивна тканина.

Велюр - ворсова тканина, дуже популярна з-за свого ефектного зовнішнього вигляду, але вона швидко зношується, тому не призначена для активного щоденного використання.

До числа популярних оббивних тканин відносяться також ламонта і різного роду «ягуари» і «кугуари».

У виробництві тканин для оббивки, крім основного матеріалу, використовуються захисні й водовідштовхувальні просочення - тефлон і скотчгард.

Дерево. Меблі можуть виготовлятися з таких екзотичних порід, як американський дуб, боссе, сапелі, з африканського дерева венге. Незвичайне смугасте забарвлення має шпон з африканського дерева зебрано, а матеріал з гівеї не тільки стійкий до механічних впливів і пластичний, але і довговічний.

Коефіцієнт вологості деревини досить складно перевірити, а це дуже важливо, тому що каркас із сирої дошки швидко розсохнеться і розвалиться. Потрібно уважно подивитися, чи присутня «синява», обзол (кора дерева) або сучки, що випадають . Меблі з такими ознаками служити довго не будуть.

ДСП без покриття лаком, фарбою використовувати не рекомендується в силу його екологічної шкідливості: він виділяє феноли.

Фурнітура. Вибираючи якісні меблі, які здатні прослужити не один десяток років, потрібно звертати увагу не тільки на матеріал, з якого вони виготовлені, але і на фурнітуру: петлі, інші механізми, які забезпечують роботу меблів. Це чи не головне, на що майбутній власник повинен звернути увагу.

 

Куточки

Куточки - це кутові дивани, конструкція яких складається з кількох елементів. Це дуже модний і сучасний вид меблів. Якщо поставити в свою вітальню нарядний і зручний куточок, можна відразу відчути, як затишно стане в будинку. Форма такого складного дивана може бути різною: варіюється довжина сторін.

Особливо багатофункціональні мобільні моделі кутових диванів, елементи яких мають роликові або колісні опори.

Часто кутові дивани бувають забезпечені механізмом трансформації: «французькою розкладачкою», «дельфіном» або «механізмом, що викочує». У такому разі на ніч диван перетворюється на величезне спальне місце.

Ексклюзивні моделі кутових диванів можуть бути обладнані вбудованим баром, а кутовий елемент дивана може не мати оббивки і бути невеликим зручним кавовим столиком.

У різних місцях великого кутового дивану можуть знаходитися підлокітники і підголівники. У комплекти можуть входити також яскраві красиві подушки, які надають дивану і всій вітальні ошатний святковий вигляд.

 

Пуфи

До складу набору м'яких меблів може входити пуф - багатофункціональний предмет меблів, який можна використовувати не тільки як сидіння, але і як столик. Зсередини пуф буває порожнім, і його використовують як ящик для білизни.

 

Крісла

Можна придбати крісло велике, пухнасте і округле з плавним переходом спинки в підлокітники або вишукане - аскетичне і достатньо жорстке, з прямою спинкою і дерев'яними підлокітниками або взагалі без них. Воно може бути доповнено ошатними подушками, оббите красивою тканиною або добре виробленою шкірою.

Дуже важливу роль у повноцінному відпочинку грають елементи набивання крісла. «Начинкою» для крісла можуть служити найрізноманітніші матеріали, синтетичні і натуральні: традиційні ватин і повсть, поролон, сінтепон і т.п.

Крісла, як і дивани, бувають розкладними, так звані крісла-ліжка. Найбільш часто зустрічаються механізм трансформації «викочування» і «розкладачка». У першому випадку крісло забезпечується додатковими подушками, які при висуванні з нього розкладної площини компенсують різницю висот. У другому випадку під сидінням в складеному вигляді знаходиться все спальне місце - французький, американський або який-небудь інший різновид розкладачки. У багатьох будинках дуже зручно мати крісло-ліжко, адже воно допоможе вирішити проблему розміщення на ніч припізнілого гостя.

Найсучасніші крісла оснащуються різного роду пристосуваннями. Дуже зручна і корисна для здоров'я підставка для ніг. Це може бути предмет, що стоїть окремо, схожий на нахилений пуф, який при необхідності присувають до крісла, або вбудований в крісло механізм, що дозволяє трохи розкласти крісло вперед, щоб витягнути ноги.

Масажне крісло має регулювання нахилу спинки до сидіння, висувну підставку для ніг і робить кілька видів загального масажу: розтираючий, постукуючий і хвилеподібний, а також особливий масаж для ніг.

Спеціальне крісло курця обладнане вбудованою попільничкою і навіть баром, що знаходяться в підлокітнику.

Перейти до списку статей

    Інформація
Вартість меблів на замовлення визначається індивідуально.

При відсутності виробу потрібної моделі або кольору, він виготовляється протягом двох тижнів.
    Каталог меблів PDF
Сканований каталог меблів з натурального дерева в PDF форматі (розмір 7,35 МБ).
Завантажити...
^ Вгору ^

  Адміністратор сайту vpotap © 2008-2010 - VIP-mebel.kiev.ua